Özel boyutlar 420×60 px

HAYALİNİZİ HEDEFİNİZE DÖNÜŞTÜRÜN

Hayatta hepimiz birçok kez bir seçim ile karşı karşıya geliyoruz. Bir görev çok zorlaştığında, onu bırakıp arkamızı mı dönüyor yoksa odaklanıp onun için savaşmaya devam mı ediyoruz?

Kocasını ekonomik durumu sebebi ile terk etmesi üzerine hayata tertemiz bir sayfa açan Douglas ailesinin dört çocuklu annesi Natalie, çocukları için her türlü zorluğa göğüs germeye hazırdır. Altı yaşındaki Gabby Douglas’ın yeteneği, jimnastiğe giden ablasından öğrendiği hareketleri evin her yerinde orada burada atlarken denemesi ve evde sağlam bir eşya bırakmaması ile keşfediliyor, ablasının annesini ikna etmesi ile ise Gabby’nin jimnastik serüveni başlamış oluyor.

Yerel bir spor salonunda eğitim almaya başlayan Gabby, bir süre sonra bu eğitimin Olimpiyat hayali olan bir jimnastikçi için yeterli olmadığını ve seçkin bir eğitmen olan Liang Chow’dan ders alması gerektiğini fark ediyor. Eyleme geçmesi düşünmesinden çok daha zor olacak bu olimpiyat eğitimi için başka bir eyalette başka bir aile ile kalması gereken Gabby’nin ailesinden ayrılması ile başlayan olimpiyatlara hazırlanma sürecine ortak oluyoruz. Çoğu kez pes etmeyi aklından geçiren hatta neredeyse eyleme geçirmiş olmasına rağmen eğitmeninin “Kimse yeteneğe sahip değildir, herkes yeteneğin kendisidir.”  sözü ile kendisini toparlayarak hayaline giden yoldan şaşmaması ile Gabby, azmin ve çalışmanın önemini gözlerimizin önüne tüm film boyunca sermiş oluyor.

Gabby Douglas’ın 2012 Londra Yaz Olimpiyatları’nda hem takımda hem de çok yönlü yarışmalarda altın madalya kazanması ile son bulan film aynı zamanda Douglas’ın bize savaşmaya devam edenlerden olduğunu da gösteriyor.

Yazı: Vefa Lisesi 150.dönem Defne Barış

Leave a Reply