Özel boyutlar 420×60 px

  Ahmet Katıksız ve Serkan Yoruk’un senaryosunu yazdığı Bizim için Şampiyon; jokey Halis Karataş , Begüm Atman ve şampiyon at Bolt Pilot’ın 1994-1997 yıllarında yaşadıkları gerçek olayları anlatıyor.

  Bold Pilot’ın Türk tarihindeki yeri seyredilirken izleyenler hem duygulanıyor hem heyecanlanıyor. Film size Bold Pilot ve Begüm Atman’ın savaşını anlatırken çok önemli bir mesaj veriyor : “Her zaman bir umut vardır. Savaşmayı bırakmayın!”. Filmin konusunu uzatmadan yazmış olmaları filmi daha akıcı yapıyor, kendinizi sahne bitsin diye yakınırken bulmuyorsunuz. Filmin kısa tutulup akılda soru bırakmamasını çok zor olduğunu düşünüyorum. Ancak filmin sonuna gerçek hayattan bilgiler ve ilerki vakitten fotoğraflar koyulması sayesinde akılda soru kalmıyor. Film senaryosu dışında iyi oyuncular ve kaliteli bir prodüksiyona sahip. Halis Karataş’ı oynayan Elin Koç ve Begüm Atman’ı oynayan Farah Zeynep Abdullah , karakterlerinin hissettiklerini göstermekte iyi iş çıkarıyor.

   Genel olarak söylemek gerekirse filmin olumsuz ve başarısız olarak değerlendirebileceğim bir yeri olduğunu düşünmüyorum. Filmden zevk almanız için at yarışı seyretmeniz gerekmiyor. Filmi genel olarak herkese öneririm. Spor filmlerinden çekinenlerin seyretmesi gereken bir film.

Hazırlayan: Vefa Lisesi 153.dönem Deniz Dinçbaş

Leave a Reply